O nás

Poznejte svého kuchaře a výrobce sterilovaných jídel a zlatých konzerv De Lux


Naše společnost DOVAST s.r.o. byla zapsána do obchodního rejstříku v červenci roku 2010 a od počátku své činnosti na trhu cestovního ruchu a gastronomie se specializuje na výrobu jídel s dlouhodobou trvanlivostí a masové konzervy De Lux na expediční výpravy a kvalitní outdoorové stravování.


Prvopočátky této výroby a společnosti sahají až do poloviny devadesátých let, kdy současní majitelé této firmy začali jako fyzické osoby jezdit s nejrůznějšími cestovními kancelářemi jako kuchaři a stewardi po celé Evropě a znají problematiku kvalitní přípravy jídel na cestách pro větší množství strávníků na zájezdech.

Toto se nyní stalo velkou devízou při výrobě sterilovaných jídel a masových konzerv s dlouhodobou trvanlivostí, jelikož víme, jak a kde se po celém světě v různých povětrnostních podmínkách se naše jídla chovají (známe problematiku přípravy jídel i z druhé strany, nikoli pouze ze strany českého výrobce, který neměl nikdy možnost jídla na zájezdech připravovat). Proto jsou naše jídla s dlouhodobou trvanlivostí kvalitativně výrazně jinde než u prosté sériové tovární výroby. Sterilizační a obalový materiál našich výrobků je nejkvalitnější na českém trhu, co se týče pevnosti a nerozbitnosti v zátěžových podmínkách abnormálního tepla jako je Saúdská Arábie (viz. Dakar 2020) nebo Afrika kolem rovníku, kde tepoty ve dne přesahují i + 50 stupňů a naše konzervy bez problémů těmto teplotám odolávají a nekazí se, narozdíl od pasterizace, či šokové sterilizace parou.

Několik let také dodáváme naše masové konzervy De Lux na polární expedice na Špicberky
a Antarktické výzkumné stanice, kde jsou plnohodnotným stravováním pro jednotlivé výpravy


Tým naší firmy

Hynek Dosoudil ( ředitel )

Majitel firmy, a jednatel společnosti

Dlouholetý steward a kuchař na zájezdech českých cestovních kanceláří od roku 1997 do r. 2017 s Hotelbus Pangeotours, CK Bustourist Hradec Králové, CK Poznání Pardubice, CK Travel Club ČSAD Tišnov, CK Periscope Skandinávie Brno, CK Mundo a mnoho dalších. Vedoucí provozu výroby, manažer konzervárny, webmaster e-shopu firmy a vývojář nových konzerv pro cestování.

Telefon: 775 709 027
E-mail: masovekonzervy@seznam.cz

Dana Dosoudilová ( provozní )

Majitelka firmy

Majitelka společnosti a dlouholetá pracovnice v cestovním ruchu. Provoz výdejní kanceláře, finanční řízení, pokladní a ekonomka firmy.

Bývalá stéwardka na zájezdech českých cestovních kanceláří po celé Evropě.

Telefon: 773 971 196

E-mail: info@dovast.cz

Libor Vaněk ( šéfkuchař )

Šéfkuchař výroby jídel konzervárny

Dlouholetý steward a kuchař na zájezdech nejrůznějších českých cestovních kanceláří. v létech 2007 - 2011 .V naší firmě působí se střídavými starty od prvopočátků. Účastník posledních 6.ročníků Rallye DAKAR v Jižní Americe, kde vařil pro české týmy MP-Sports Martina Prokopa. V roce 2020 a 2021 se zúčastnil Rallye Dakar v Saúdské Arábii a vařil pro celý tým MP sport Martina Prokopa. 

Spolupracujeme již více jak 10 let s CK Pangeo tours a.s. Budejovice

Naším významným partnerem je pangeo TOURS – poznávací zájezdy v hotelbusu po 4 kontinentech.

Posádka každého vozidla je dvoučlenná a má statut technického doprovodu. Oba členové posádky mají příslušnou kvalifikaci pro řízení hotelbusu a během cesty se střídají v řízení vozu a přípravě jídla. Posádka vozu je natolik zkušená a znalá místních podmínek, že je schopna poskytnout klientům veškeré důležité informace o navštěvovaných místech, upozornit na místní zvyklosti a varovat před případnými riziky.

Cestování hotelbusem přináší řadu výhod:

Pohodlí během celé cesty, péče české posádky, plná penze v ceně, efektivní využití celého času na dovolené, intenzivní kontakt s místním prostředím a obyvateli, máte „kousek domova“ stále s sebou, rozumná cena, žádné otravné vybalování kufrů, žádné zmatečné stěhování z hotelu do hotelu, žádná ztracená zavazadla, žádné nepohodlné přejezdy místní dopravou, žádné časové ztráty.